O Nas

cropped-kuba-i-ania-31.jpg

Pod Dachami Paryża to projekt muzyczny nawiązujący do Paryża lat ’30, ’40 i ’50.
W repertuarze zespołu można usłyszeć znane i lubiane piosenki sławnych francuskich artystów i wykonawców takich jak Edith Piaf,  Dalida & Alain Delon ,Jacques Brel czy
Joe Dassin. Znajdą się pośród nich utwory takie jak „Parole, Parole (De „Parole, Parole”)”  „La Vie en Rose”, „Champs-Élysées”,  „Ne me quite pas” czy „Padam, Padam”

Projekt powstał w styczniu 2015 roku jako wynik współpracy czworga wykształconych muzyków:

Anna Michałowska

– absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalizacji Wokalistyka Jazzowa. Tytuł magistra sztuki uzyskała w 2014r. W 2005r. ukończyła kierunek Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych m.in. Speech Level Singing i Gospel. Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Lesznie w klasie Janusza Szroma. W 2013 roku sama miała okazję prowadzić Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie w klasie wokalu jazzowego, obok wybitnego gitarzysty Davida Dorůžki i jego tria. W 2011 roku zasiadała w jury Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej. Na co dzień, jako pedagog na Wydziale Artystycznym UMCS i w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaraża młodych wokalistów swoją muzyczną pasją. Obecnie jest również instruktorem, prowadzącym zajęcia warsztatowe dla dorosłych amatorów przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie. Ania jest laureatką nagród i wyróżnień np. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1998 r. W 2007 r. brała udział w prestiżowych Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu „Inspiracje” nagranego wspólnie z zespołem „Jazz Duo & Friends” w 2007 r. Ania od lat koncertuje (m.in. Jazz na Rynku (Lublin 2010), Zaduszki Jazzowe (Lublin 2007, 2008 i
2009), X Hades Jazz Festival (Lublin) czy IX Świdnik Jazz Festival) W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy) do wzięcia udziału w Projekcie zatytułowanym „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz. 12 kwietnia 2013 roku podczas dwóch koncertów w Teatrze Starym w Lublinie dokonano nagrania materiału koncertowego na płytę. Płyta nosi tytuł: Wieczorem. W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza. To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.

Jakub Kotynia

jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem oraz pedagogiem. Obecnie jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2002 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011. Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Jest także laureatem nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Obecnie współpracuje z zespołami i muzykami takimi jak Circle of Bards, Cuatro Manos, Leśmian Projekt, Piotr Selim. Jakub jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej UMCS w Lublinie. Jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego.

Michał Lewartowicz

gitarzysta, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMSC. Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym Europejskie Integracje Muzyczne, kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli Studenckiego Teatru STOPA oraz teatru Proscenian. Czynny instrumentalista, obecnie współpracujący z zespołami : Lia Fail, A-Steroid . Jest także czynnym pedagogiem w DDK Węglin w Lublinie.

Bartłomiej Raban

gitarzysta basowy, kontrabasista, muzyk sesyjny, absolwent Jazzu i Muzyki Estradowej a także Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej o specjalności muzyka rozrywkowa na Uniwersytecie Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie. Od lat związany z lubelską sceną muzyczną. Członek wielu formacji muzycznych Współpracował min. Krzysztof „Zalef” Zalewski, Nicola Palladini, Marek „Tort” Wieremiejewicz, Tetris, Tomasz Momot Orkiestra, Gospeople, Grzegorz Kuligowski Music i wielu innych. Udzielał się również w Wielkiej Brytanii na scenach londyńskich klubów jazzowych i muzycznych jako muzyk sesyjny.

Reklamy